Mariental Moravia

Vítáme Vás na stránkách mezinárodně chráněné chovatelské stanice "MARIENTAL MORAVIA" / Aktualizace 26.5.2010

Americký kokršpaněl

V roce 1983 byla do chovatelské stanice "Mariental Moravia" dovezena černá fena z Polska Mademoiselle od Kawy ( Peter Pan of Witchwood x Wilderer´s Deborah) z chovu Ing. Barbary Szcepkowské . Tato fena Jessi se stala zkladatelkou chovu amerických kokršpanělů, byla opakovaně kryta blond psy Apollo z Nového parku a Ch. Allen Danako.

Mademoiselle od Kawy

Dále působila v chovu blond fenka Afra Silesia ( Lady) - vnučka Mademoiselle od Kawy), která byla opakovaně kryta psem Lydgate Lone Ranger.

Černá importovaná fena z Francie Guesh Patty Gaby d´Auld Brig (Patty) však nijak výrazně chov američanů v České republice neovlivnila.

Guesh Patty Gaby d´Auld Brig (vlevo)               Afra Silesia (vpravo)

 

Další import z Francie Square Point´s Louisianna ( Lilly) - černá s pálením, byla velmi kvalitní fenka, hezky stavěná, bohatě osrstěná s pěknou hlavou. Její nejúspěšnější syn Ch.Warior Mystery Mariental Moravia ( černý s pálením) - po ICh. Jazz Singer Emeny se stal JCh. ČR, SR a Ch. ČR, SR.

 

Square Point´s Louisianna

 

V současné době úspěšně v chovu působí další importovaná fenka z Francie ze stejné chovatelské stanice slečny Christine Hurstel a to zlatá Square_Point´_s_Time_Will_Tell. Zatím byla 4x kryta ICh. Amazing Dreamer Cheramond. Toto spojení je již osvědčené. Z prvního vrhu pochází Ch._Zahar_Silverado_Mariental_Moravia (blond pes) - šampion Švédska, v majetku švédské chovatelské stanice. Ch._Zachary_Mariental_Moravia (platinový) - 2x vítěz mladých, 3x junior BIG, 1.nejkrásnější mladý pes výstavy, 2. nejkrásnější mladý pes výstavy, 3. nejkrásnější mladý pes výstavy, vítěz plemene mladých, 7x CACS, CACIB, 5x BOB, 2x 3.místo BIG, 1x BIG, 1x 2.místo BIG a 4. místo BIS a další, v majetku francouzkého chovatele. A Ch._Zardin_Magic_Mariental_Moravia ( zlatý) - Šampion ČR, Šampion Slovensko, Vítěz třídy mladých, 8x CAC, 7x res. CAC, zůstal u nás v České republice. Z dalšího vrhu již začaly svou výstavní kariéru blond fenky Anabell_Abyane_Mariental_Moravia (blond) - 1x CAJC a Ch. Ansari_Amber_Mariental_Moravia (zlatá) - Junior Šampion Slovenska, Šampion Slovenska, 3x CAJC, 1x res.CAC, 4x CAC, 1x res.CACIB, BOV. Štěňátka z vrhu "B" - 2 fenky, mají svou budoucnost teprve před sebou. Baby_Melrose_Mariental_Moravia zůstala doma a buduje si svou výstavní kariéru velice úspěšně.

 

Square Point´s Time Will Tell  s dcerou Baby Melrose Mariental Moravia